Встановлення імплантатів із перфорацією мембрани Шнайдера. Клінічний випадок.
В попередній статті ми говорили про літературниі дані та можливе розрішення ситуації, коли було перфоровано мембрану Шнайдера під час встановлення імплантатів.
Хочу пердставити Вашій увазі клінічний випадок з власної практики.
Пацієнтка звернулася з метою видалення зруйнованих молярів та імплантації у другому сегменті.
По плану лікування було встановлено 3 імплантати Implantsswiss в ділянках 25 (bone level), 26 та 27 (tissue level) для заміщення дефекту зубного ряду в ділянці 24-27.
Оскільки, внаслідок анатомічної будови кореня 27 міжкоренева перегородка була відсутня, то для первинної стабілізації імплантату було вирішено використати дно гайморової пазухи. В ділянці 26 теж було використано дно синуса як додатковий кістковий анкер.
Однак за рахунок тонкого дня лунки 27 відбулася перфорація мембрани Шнайдера. Опираючись на літературні дані було вирішино продовжити встановлення імплантату.
Пацієнту було призначено прикриття антибіотиками в дозі 500мг/125мг аугментину перорально тричі на день з метою профілактики синуситу.
На зображенні нижче рентгенологічна картина на 7 день після втручання. Клінічних ознак синуситу не спостерігалося.
Контрольна томографія через 4 місяці. Можна помітити, що стан слизової синусу в нормі, клінічні ознаки синуситу відсутні. Однак, відбулася незначна резорбція альвеолярного відростка в ділянці 26, незважаючи на заповнення лунки видаленого зуба кістково-пластичним матеріалом.
Щепанський Б.Ф.