fbpx

Підбірка досліджень мікропідтікання з’єднання імплантат-абатмент. В таблиці наведені дані досліджень мікропідтікання різних систем імплантатів та типів з’єднання імплантат-абатмент.

Автор, рік. Система.

К-сть зразків.

Бактерія/барвник.

Метод. Результати.

Jansen et al.,

1997.

OsseoSpeed (Astratech),

Ankylos, Frialit-2, IMZ

(Dentsply Friadent),

Bonefit conical and synOcta (ITI Straumann), Branemark

(Nobel Biocare),

Semados (Bego Semados),

HaTi (Ledermann),

Calcitek Implants.

по 10 з системи.

E. coli.

Контамінація шахти імплантату, культивація і визначення протікання протягом 14 днів. Визначення щілини за допомогою SEM. Всі системи показали мікропідтікання після 5 днів. Мікрощілина менше 10нм у всіх системах, конічне з’єднання показало найменший розмір мікрощілини.

Gross et al.,

1999.

ITI (Straumann), 3i, CeraOne and Steri-Oss (Nobel Biocare),

Spline (Sulzer Calcitek).

по 3 з системи. Генціановий фіолетовий. Внесення барвника в шахту імплантату і вимірювання протікання з часом за допомогою спектрофотометрії. Мікропідтікання відмічалося у всіх системах без помітної різниці після 80хв.

Coelho et al.,

2008.

Standard SLA implant (ITI,

Straumann),

Replace Select

(Nobel Biocare),

Intralock short collar

Implant (Intra-lock Int.).

по 5 з системи. Толуїдин синій. Внесення барвника в шахту імплантату і вимірювання протікання з часом за допомогою спектрофотометрії. Повна втрата герметичності після 144годин:  ITI 55%,  Intralock 22%, Replace Select 100%.

Tesmer et al.,

2009.

Ankylos

(Dentsply Friadent),

Nobel Replace Select

(Nobel Biocare)

по 10 з системи. A. actinomycetemcomitas,

P. gingivalis.

Контамінація шахти імплантату, культивація і визначення протікання.

Мікропідтікання Ankylos: Aa 3/10, Pg 0/10;  Nobel Replace select:

Aa 9/10, Pg 9/10.

Baixe et al.,

2010.

Ankylos (Dentsply

Friadent), OsseoSpeed (Astratech),

Standard ITI

(ITI Straumann,

Nobel Replace Tapered Groovy (Nobel Biocare)

по 5 з системи.

Поздовжній переріз і SEM. Мікрощілина менше при конічному з’єднанні. Цирконієві абатменти показали меншу мікрощілині ніж в титанових.

Harder et al.,

2010.

OsseoSpeed (AstraTech), Ankylos

(Dentsply Friadent).

по 8 з системи. Ліпополісахариди  Salmonella enterica. Контамінація шахти імплантату, культивація і визначення протікання протягом 168годин. Визначення ендотоксину в обох групах після 5хв. Значно менша к-сть ендотоксину в OsseoSpeed протягом всього періоду.

Aloise et al.,

2010.

Bicon Implant System (Bicon), Ankylos (Dentsply

Friadent).

по 10 з системи. S. sanguinis. Контамінація шахти імплантату, культивація і визначення протікання.

Мікропідтікання:  Ankylos 20%,

Bicon 20%.

Koutouzis

et al., 2011.

Ankylos (Dentsply

Friadent), Bone level (ITI Straumann).

по 14 з системи.

E. coli.

Контамінація шахти імплантату, культивація і визначення протікання. Мікропідтікання після навантаження:  Ankylos 1/14,  Bone level (ITI) 12/14.

Teixeira et al.,

2011.

Titamax CM, Titamax II Plus (Neodent) по 20 з системи. S. aureus. Контамінація шахти імплантату, культивація і визначення протікання. Контаміноване середовище з поміщеними в нього імплантатами з абатментами,  культивація і визначення протікання. Мікропідтікання в конічне з’єднання 70%, в шестигранне 100%;  Протікання з конічного з’єднання 77.7%, з шестигранного 100%.

Assenza et al.,

2011.

Ankylos (Dentsply

Friadent),

Replace Select

(Nobel Biocare),

Bone System

по 10 з системи. P. aeruginosa, A.Actinomycetemcomitans. Інокуляція бактерій в шахту імплантату і визначення протікання. Мікропідтікання з конічного  з’єднання 1/10, з трьохпелюсткового 6/10.

Tripodi et al.,

2012.

Universal II HI and CM, (Implacil De Bortoli) по 10 на групи, по 5 на збудник. P. aeruginosa(PS), A. actinomycetemcomitans (AA). Інокуляція бактерій в шахту імплантату і визначення протікання. Мікропідтікання PS  з конічного  з’єднання   2/5, і з шестигранного 2/5;  AA  з конічного  з’єднання   0/5, і з шестигранного 3/5.

Nascimento

et al., 2012.

SIN, Sistema de Implante Nacional по 20 на групу: 10 з навантаженням, 10 без навантаження. Слина людини. Витримування в людській слині і дослідження протікання. Половина зразків пройшла 500000 циклів з частотою 1.8Гц і навантаженням 120Н. Мікропідтікання: зовнішній шестигранник з навантаженням 10/10, без навантаження 3/10; внутрішній шестигранник  з навантаженням 10/10, без навантаження 4/10; конус Морзе  з навантаженням 9/10, без навантаження 1/10.

 

Підбірка досліджень мікропідтікання з’єднання імплантат-абатмент. Частина 2.

 

Щепанський Б.Ф.

Все на 6х. Поетапний опис. Імплантація. Кісткова пластика. Усунення ускладнень. Тимчасовий незнімний протез. Клінічний випадок

В клініку звернулася пацієнтка з вторинною адентією верхньої щелепи з метою реабілітації за допомогою незнімного протезу з опорою на імплантати. Враховуючи наявну кісткову пропозицію були вирішено піти по 2-х етапному хірургічному протоколу. На першому хірургічному...

Виготовлення металокерамічної коронки на 15 зуб. Завершення лікування. Клінічний випадок

Про першу частину лікування можна прочитати тут. Було проведене одноетапне встановлення імплантату Implantswiss в ділянці 15 із використанням препарату бікальцій сульфату. В цьому дописі я покажу вам виготовлення металокерамічної коронки на 15 зуб. Стан м'яких тканин...

Все на 4-х імплантатах. Поетапний опис. Реабілітація пацієнта з повною вторинною адентією нижньої щелепи за допомогою незнімного мостоподібного протезу з опорою на 4 імплантати

В клініку звернулася пацієнтка з вторинною адентією з метою реабілітації. До того пацієнтка довший час носила повний знімний протез, який втратив стабілізацію. Було вирішено встановити 4 імплантати за 2-х етапним протоколом із подальшим виготовленням металокерамічного...

Виготовлення металокерамічного мостоподібного протезу з опорою на 5 імплантів. Завершення лікування

Про першу частину лікування можна прочитати тут. Стан м'яких тканин через 3 місяці після встановлення імплантатів. Можна помітити малу глибину присінку.Розкриття імплантатів із створенням розщепленого клаптя з метою поглиблення присінка та створення зони...

Рекомендований протокол стоматологічного прийому в період пандемії COVID-19

Рекомендований протокол стоматологічного прийому в період пандемії COVID-19. Повний протокол у форматі PDF Щепанський...
Shares
Share This