fbpx

Отримання відбитків методом відкритої ложки з рівня імплантатів

В попередній статті ми вже говорили про методику закритої ложки, в цій мова піде про отримання відбитків методикою відкритої ложки з рівня імплантатів за допомогою відбиткових трансферів.

Для точної передачі розташування та нахилу імплантатів на робочу модель використовуються спеціальні компоненти – відбиткові трансфери. Також вони дозволяють передати положення внутрішнього шестигранника. Відповідно до методик існують трансфери для закритої та відкритої ложок.

Зняття відбитку відкритою ложкою. Існує два варіанти виготовлення відкритої ложки: в клініці та в лабораторії. При виготовленні протезу з опорою на велику кількість імплантатів рекомендується виготовлення індивідуальної ложки лабораторним методом.

При отриманні відбитка методом відкритої ложки зазвичай використовується шинування трансферів.

трансфер-чек в ротовій порожнині

Шинування трансферів – з’єднання трансферів в ротовій порожнині або на моделі для більш точного виготовлення каркасу та уникнення проблем із його припасуванням. Шинувати можна за допомогою безусадкової пластмаси або рідкого композиту, на каркасі із флосу або дроту, чи без каркасу при близькому розташуванні трансферів. Шинування обов’язково треба розпиляти на сегменти після полімеризації для зняття внутрішнього напруження та знову з’єднати.

Виготовлення відкритої ложки в клініці. Краще всього використовувати прозору пластикову ложку, так як через прозорі стінки ложки можна побачити трансфер і намітити місце для формування отвору. Далі в ложці за допомогою фрези формується отвір для фіксуючого гвинта трансферу: під час зняття відбитку відбитковий матеріал заважає огляду, тому рекомендується формувати отвір великого діаметру. Під час примірки ложки бажано запам’ятати зовнішні орієнтири і при введенні ложки звертати увагу на те, як вона співвідноситься з губами, носом, середньою лінією і т.п. Якщо знімається відбиток з декількох розташованих поруч імплантатів, рекомендується з’єднати їх між собою безусадковою пластмасою, наприклад Pattern Resin: це дозволяє виключити прокручування трансферів у відбитку при фіксації аналогів імплантатів, але якщо нахил імплантату складає більше 20 градусів, з’єднувати трансфери не треба – неможливо буде витягнути ці трансфери разом з відбитком.

Якщо відстань між трансферами невелика, Pattern Resin наноситься пензликом крапля за краплею прямо на трансфери і між ними. Якщо відстань між трансферами велика, їх слід зв’язати флосом з пасивним натягом, який дозволить нанести Pattern Resin на флосс, як на каркас. Pattern Resin наноситься тільки на виступ трансферу. Слід не допускати контакту з яснами і фіксуючим гвинтом.

Виготовлення індивідуальної відкритої ложки в лабораторії. Спочатку знімається попередній відбиток закритою ложкою. Після відливання моделі із ясеневою маскою відбиткові трансфери з’єднуються між собою Pattern Resin. За допомогою тонкого алмазного диску відбиткові трансфери відокремлюються один від одного і передаються в клініку. Для простішої посадки трансфер-чеків в ротовій порожнині рекомендується їх нумерування. На моделі виготовляється індивідуальна відбиткова ложка, що значно полегшує процедуру зняття відбитків і дозволяє покращити їх точність. Трансфер-чеки фіксуються в порожнині рота і з’єднуються між собою краплею Pattern Resin.

індивідуальна відкрита ложка

Якщо відбиток знімається за допомогою полівінілсілоксанової маси, то спочатку коригуюча маса наноситься навколо відбиткових трансферів, а потім ложка з основною масою припасовується в порожнині рота. Якщо відбиток знімається за допомогою монофазної відбиткової маси, то навколо трансферів наноситься перша порція матеріалу за допомогою спеціального шприца, а друга порція в ложці вводиться в порожнину рота. Для того щоб монофазний матеріал не витікав через отвори в ложці, їх слід закрити пластинками базисного воску. Гвинти відбиткових трансферів повинні вийти через отвори в ложці. Після застигання відбиткового матеріалу слід викрутити і витягнути гвинти. Потім ложка виводиться з порожнини рота разом з трансферами. Аналог імплантату фіксується на відбитковому трансфері за допомогою фіксуючого гвинта. Дуже важливо не застосовувати надмірне зусилля щоб уникнути прокручування відбиткового трансферу у відбитку.

Приємного перегляду 🙂

Щепанський Б.Ф.

Рекомендований протокол стоматологічного прийому в період пандемії COVID-19

Рекомендований протокол стоматологічного прийому в період пандемії COVID-19. Повний протокол у форматі PDF Щепанський...

Характеристика алопластичних кісткових матеріалів. Уривок вебінару

Характеристика алопластичних кісткових матеріалів. Уривок вебінару "Кісткова пластика: методи аугментації альвеолярного відростка". Карантинна знижка - доступ на 7 днів всього за 150 грн ✅❗ Щепанський Б.Ф....

Використання сполучнотканинного трансплантату на етапі формування ясен. Клінічний випадок. Уривок майстер-класу

Використання сполучнотканинного трансплантату на етапі формування ясен. Клінічний випадок. Уривок майстер-класу "Використання сполучнотканинного трансплантату в щоденній практиці". Карантинна знижка - доступ на 7 днів всього за 300 грн ✅❗ Щепанський Б.Ф....

А силікони – характеристика відбиткового матеріалу. Уривок вебінару

А силікони - характеристика відбиткового матеріалу. Уривок вебінару "Отримання відбитків при протезуванні на імплантатах". Карантинна знижка - доступ на 7 днів всього за 100 грн ✅❗ Щепанський Б.Ф....

Як загоюється лунка після видалення зуба ? Уривок вебінару

Як загоюється лунка після видалення зуба ? Уривок вебінару "Консервація лунки: збереження об’ємів альвеолярного відростка після видалення зуба". Карантинна знижка - доступ на 7 днів всього за 100 грн ✅❗ Щепанський Б.Ф....

ПАРТНЕРИ

Центр щелепно-лицевої діагностики Planmeca 3D

Shares
Share This